XI Longshotcompetition 2018

W dniach 27-29 kwietnia 2018 na poligonie w Wędrzynie odbyła się już XI edycja zawodów długodystansowych Longshotcompetition. To jedna z największych imprez tego typu w Europie. Na stanowiskach stawiło się ponad 600 strzelców cywilnych i wojskowych.

Pogoda w tym roku była rewelacyjna! Temperatura 19 stopni w dniu treningowym (piątek) i 25 stopni w dniu zawodów, słaby lecz bardzo zmienny wiatr wiejący od 1 do 4,5m/s uśpił czujność wielu doskonałych strzelców 😉

W tym roku najprzyjaźniejszym do strzelania sektorem, był sektor C położony przy ścianie lasu, znad którego wiał słaby wiatr, który rozpędzał się w sektorze B i na A wiał już zdecydowanie mocniej (podczas mojej zmiany na 600m wiało od 1,5 do 4,5m/s – efekt: fajna grupa wywiana w lewo na 3 i 2 w tarczy 😀 )

Na najwyższe słowa uznania zasługuje organizacja! Wreszcie udało się uniknąć budzących duże kontrowersje karteczek z przestrzelinami zrobionymi długopisem! Każdy zawodnik miał dostęp do swoich tarcz ze wszystkich 3 dystansów (300-600-800m) i mógł zrobić im zdjęcia (a po oficjalnym ogłoszeniu wyników – zabrać na pamiątkę).

Osobne podziękowania należą się Sponsorom: Hubertus ProHunting, RWS Cetus, Incorsa, e-militaria.pl, GGG, Wisport, HelikonTex, SpecShop, Janczewski Olsztyn, Schmidt&Bender. Ufundowano wiele nagród, w tym bardzo cenne lunety Schmidt&Bender i 2x Nightforce (!), które zostały rozlosowane w tradycyjnej ,,tomboli” wśród wszystkich startujących zawodników – gratuluję i zazdroszczę szczęśliwcom! 😉

Wyniki Longshot2018: KLIKNIJ TU

 

Zapraszam do galerii:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *