Tactical Fighter 2016 – Lublewo Gdańskie

W dniach 8-9 listopada 2016 na strzelnicy ,,Czapla” w Lublewie Gdańskim z okazji kolejnej rocznicy utworzenia JW Formoza, zorganizowane zostały zawody strzeleckie dla przedstawicieli elitarnych jednostek specjalnych służb mundurowych. Uczestniczyło w nich ok. 18 dwuosobowych zespołów, reprezentujących takie służby jak np. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji czy Morski Oddział Straży Granicznej.

Organizatorem imprezy była JW Formoza oraz Tactical Bushido, a nagrody ufundowali sponsorzy: RWS Cetus, 3gun, Vantoro oraz 4Shooter.

Trzeba przyznać, że Organizatorzy wykazali się nie lada pomysłowością w konstruowaniu wymyślnych torów przeszkód, mających na celu bezlitosne obnażenie wszelkich niedostatków sprzętowych czy kondycyjnych 😉 Wspomnę jedynie np. o konieczności czołgania się przez prawie 100m czy złożeniu wcześniej rozłożonego pistoletu, załadowaniu magazynków amunicją i ostrzelaniu wskazanych celów, stojąc w basenie wypełnionym wodą z lodem (która i tak była cieplejsza niż panująca na zewnątrz temperatura)… Zadania wymagały wykazania się zarówno doskonałym wyszkoleniem strzeleckim, jak i wytrzymałością oraz odpornością na niekorzystne warunki terenowe/pogodowe.

Wielkie brawa należą się zespołowi antyterrorystów ze SPAP Katowice, którzy zajęli I oraz V miejsca!

Oprócz cennych nagród od Sponsorów dla Zwycięzców, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i coiny.

 

dsc_4148-01

 

Kilka zdjęć:

2 thoughts on “Tactical Fighter 2016 – Lublewo Gdańskie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *