Szkolenie przygotowujące do Selekcji w Jednostkach Specjalnych – Rekrut w Camp Formoza

W dniu 21 maja 2016 ośrodek Camp Formoza gościł kandydatów, chcących  przygotować się do udziału w selekcji do jednostek specjalnych.

Szkolenie prowadzili instruktorzy z JW Formoza. Celem szkolenia było omówienie założeń selekcji, prezentacja obowiązkowego wyposażenia oraz omówienie najczęściej popełnianych błędów. Kursanci wzięli udział również w teście sprawności fizycznej, pieszczotliwie nazywanym ,,WueFem” 😉 Jeśli chodzi o kompetencje instruktorów… to wystarczy tylko wspomnieć, iż jeden z nich był trzykrotnie kierownikiem selekcji do JW Formoza – to wystarczająca rekomendacja.

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 5:00. 91 uczestników (w tym dwie Panie) karnie stawiło się na odprawie.

 

DSC_1708

 

Po krótkim wstępie, na którym zaprezentowano rys historyczny JW Formoza i przedstawiono zasady udziału oraz bezpieczeństwa, uczestników podzielono na 3 zespoły.

 

DSC_1717

 

Harmonogram przewidywał 3 bloki tematyczne (nawigację, WF oraz wyposażenie), trwające ok. 3 godzin w systemie rotacyjnym. O godz. 7:00 grupy wraz z instruktorami rozeszły się do swoich zadań.

Podczas gdy jeden zespół omawiał sprzęt i niezbędne wyposażenie:

 

DSC_1734

 

Inny zgłębiał tajniki nawigacji (wraz ze sprawdzianem praktycznym orientowania się w terenie i posługiwania mapą i kompasem).

A kolejny brał udział w testach sprawnościowych:

 

DSC_1744

 

DSC_1775

 

DSC_1862

 

DSC_1792

 

Po 3-godzinnym bloku następowała przerwa i zmiana stanowisk.

Instruktorzy ubrani byli w odzież firmy UF Pro oraz wyposażeni w systemy hydracyjne Camelbak, przekazane przez polskiego dystrybutora Firmę RWS Cetus. Drugim sponsorem szkolenia była Firma Sprzętmilitarny.pl.

Szkolenie odbywało się na terenie Camp Formoza, który dysponuje stosownym zapleczem technicznym oraz odpowiednim terenem, na którym można organizować wszelkie formy aktywności outdoorowej (od paintballa poprzez jazdy samochodami terenowymi czy pływanie pontonami, aż po loty śmigłowcem!).

Pogoda dopisała, humory i  uczestnicy również 😉 Jestem przekonany, że otrzymali całą masę praktycznych informacji, które pomogą im lepiej przygotować się do osiągnięcia celu – ukończenia selekcji do jednostki specjalnej…

Chciałbym serdecznie podziękować za zaproszenie głównemu organizatorowi Cezaremu Cierzanowi – wybitnemu fachowcowi, Dariuszowi Terleckiemu – Prezesowi KRS Formoza oraz pozostałym Instruktorom, którzy z racji wykonywanych obowiązków wolą pozostać anonimowi.

 

received_1212127788819375-01

A już niebawem… w Bieszczadach 4-dniowa impreza, będąca przedsmakiem tego, czego można spodziewać się na selekcji 😉 Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest mocno ograniczona!

Więcej zdjęć w Galerii: KLIKNIJ TU

 

 

 

2 thoughts on “Szkolenie przygotowujące do Selekcji w Jednostkach Specjalnych – Rekrut w Camp Formoza”

    1. Ponoć to nie kwestia wieku a… motywacji 😉 Sam pomysł bardzo fajny – raz, że można ,,na żywo” porozmawiać z najwyższej klasy fachowcami, a dwa – jeśli ktoś podejrzewa, że nie dałby rady na selekcji… to tu ma jej przedsmak w ,,pigułce” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *