Long Range Euro Cup 2016 Drawsko Pomorskie

W miniony weekend 9-10 września 2016 na poligonie w Drawsku Pomorskim odbyła się pierwsza edycja zawodów Long Range Euro Cup na dystansach 300 metrów, 600 metrów i 800 metrów (trójbój) z dodatkowym dystansem +1000 metrów. Honorowy patronat nad zawodami objął burmistrz Drawska Pomorskiego mgr Zbigniew Ptak.

Zawodnicy mogli spróbować swych sił w następujących klasach sprzętowych: Sniper, Sniper Open, Semi-Auto, FTR i FTR Open oraz Magnum. Trening zaplanowany był na piątek, 9 września, od godz. 8.30 rano. Mi niestety nie udało się dotrzeć na trening, jednak z informacji uzyskanych od innych zawodników wiem, że pogoda dopisała. Było bardzo ciepło temp. ok.30 stopni i leciutki wiatr 3-4m/s.

W dniu imprezy zarówno uczestników jak i Organizatorów zaskoczyła poranna mgła… Widoczność nie przekraczała 100m więc o strzelaniu na dalsze dystanse nie mogło być mowy – nie było widać tarcz 😉  Planowane na 8:30 rozpoczęcie strzelań poległo w konfrontacji z aurą… Po ok. 1,5 godz. oczekiwania mgła ustąpiła i można było rozpocząć zawody. Pierwsze dwie zmiany strzelały wręcz w idealnych warunkach – leciutki wiatr 1,5-2m/s wiejący z godziny ,,8″ i brak mirażu ułatwiały zadanie zawodnikom. Ok. godz. 11 podmuchy wiatru odrobinę się zwiększyły – do ok. 2,5-3m/s jednak przez cały czas trwania zawodów warunki strzeleckie były bardzo dobre. Temperatura wzrosła do 24-26 stopni, a wraz z pięknie świecącym słońcem pojawił się również miraż 😉

Byłem pod dużym wrażeniem perfekcyjnej wręcz organizacji – każdy zawodnik miał podpisane tarcze do których strzelał, na tablicy była wywieszona kolejność zmian, zmiany tarcz przebiegały bardzo sprawnie, a komunikaty i wezwania do zajęcia stanowisk były wyraźnie słyszalne dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu. Świetnie z zadania wywiązało się również Biuro Obliczeń – bez zbędnej zwłoki zliczając punkty i podając wyniki zawodnikom.

Przez cały czas zawodów zawodnicy mogli raczyć się kawą i herbatą (+ pączki), a w porze lunchu przywieziono fantastycznie upieczone dziki! Catering spisał się na 5+ 😉

Zawody miały iście międzynarodową obsadę: startowali zawodnicy z Czech, Słowacji, Niemiec i Węgier. Łącznie do tarcz posyłało ołów ponad 100 zawodników! Co jak na pierwszą edycję imprezy jest bardzo dobrym wynikiem.

Udział w tych zawodach potraktowałem jako okazję do strzelenia na dłuższym dystansie z HK MR308 (wcześniej tylko na LongShot 2016 strzelałem z niego dalej niż na 300m) i zdobycia kolejnych doświadczeń. Okazało się, że STRELOK z którego korzystałem przy wyliczaniu poprawek, ,,oszukał” mnie o dobre 0,5Milsa na dystansie 600m (za nisko!)  🙁 i finalnie uplasowałem się dopiero w środku stawki… No cóż… bywa i tak – następnym razem będzie lepiej 😉 Do zobaczenia za rok!

Poniżej kilka zdjęć z imprezy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *