Garmin Foretrex 701 Ballistic Edition – nawigacja z kalkulatorem balistycznym

Nareszcie coś, na co czekały całe rzesze strzelców taktycznych/praktycznych… Firma Garmin rozpoczęła dystrybucję, zapowiadanego jakiś czas temu, urządzenia Foretrex 701 łączącego w sobie nawigację (trzy systemy: GPS/Galileo/Glonass) oraz kalkulator balistyczny Applied Ballistics Elite – jeden z najprecyzyjniejszych i najbardziej rozbudowanych na świecie.

Ponieważ urządzenie trafiło do mnie dziś (a światowa dystrybucja ruszyła 18 sierpnia!) nie może być oczywiście mowy o żadnych testach (na to przyjdzie czas później)  😉 a jedynie kilka zdjęć z ,,unboxingu”.

 

 

W kartonowym pudełku wraz z urządzeniem otrzymujemy nylonowy pasek na rękę (podszyty velcro) wraz z ,,przedłużką”, kabel USB, instrukcję obsługi (bez języka polskiego!) oraz książeczkę z ostrzeżeniami (tu jest po polsku 😉 ). W zestawie NIE MA baterii AAA i należy je zakupić osobno (do zasilania są potrzebne 2szt.). Otrzymałem również płytę CD niestety nie wiem co na niej jest, gdyż mój PC nie posiada czytnika CD-room 🙂

 

 

 

Foretrex 701 jest odrobinę większy niż protoplasta, powszechnie używany w służbach na całym świecie, model 401.

Producent zdecydowanie rozbudował jednak jego funkcjonalność oraz znacząco wydłużył czas pracy na bateriach.

Największą innowacją jest jednak wyposażenie urządzenia w jeden z topowych obecnie kalkulatorów balistycznych Appiled Ballistics Elite, umożliwiający wyliczenie niezbędnych poprawek w strzelectwie długodystansowym.

O wszystkich funkcjonalnościach i danych technicznych, można przeczytać na stronie producenta KLIKAJĄC TU.

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczegółowe testy niebawem – min. na zbliżającym się nieubłaganie Sniper Mission 2017 😉

 

1 thought on “Garmin Foretrex 701 Ballistic Edition – nawigacja z kalkulatorem balistycznym”

  1. Gdzie te szczegóły bo SM to już skończyło się dawno temu ;). Mi głównie chodzi o samą nawigację kalkulator balistyczny to kalkulator balistyczny jego nie trzeba opisywać przynajmniej dla mnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *